Systém Cerec

Tento uzavretý systém je pre svoju extrémnu presnosť a rýchlosť dokonalou voľbou  mnohých naších pacientov.

Od skenu k novému zubu to trvá neuveriteľne krátko.

Po príprave zuba vyhotovíme sken zubov a výsledok sa uloží do výkonného systému počítača, ktorého unikátny softvér navrhne ideálny výsledok.
Ten vytvorí náhradu (výplň, korunky, mostík) na základe parametrov a materiálu, ktorý sa použije na prácu.
Po prípadnej úprave a korekcii sa výsledok prenesie do 3D frézy, ktorá s niekoľko mikrónovou presnosťou vyfrézuje identický výsledok, ako bol v návrhu.
Následne sa práca vypáli v peci, dotónuje a glazuruje.


Ak je práca časovo náročná, pacientom vyhotovujeme na počkanie ochranné estetické korunky.Niektoré typy náhrad defektov zuba( keramické frézované výplne pri veľkom poškodení zuba, či sólo korunky) vyhotovujeme na počkanie do pol hodiny.Týmto sa veľmi skráti čas na vyriešenie problémov a frustrácie, hlavne v estetickom úseku chrupu pacientov.Najväčšou výhodou týchto 3D prác, je špičková kvalita a estetika s mimoriadne dlhou trvácnosťou.Veľkým pozitívom je aj bezbolestnosť počas celého procesu.

3D technológia, ktorá vyrieši Váš problém rýchlo, esteticky a kvalitne

Naša prax disponuje špičkovou technológiu, jedinou v globálnom meradle svojho druhu, ktorá ponúka možnosť vyhotovenia kvalitných zubných fixných náhrad priamo v ambulancii. Tento ambulantný systém je vysoko cenený v odbornej stomatologickej verejnosti po celom svete, najmä pre svoju presnosť, kvalitu a rýchlosť. Pozostáva z 3D skenera-Cerec Primescan, 3D frézy Cerec Primemill a Cerec pece na vypaľovanie keramiky a zirkónu Speedfire. 

Celý tento proces môže u bezkovovej keramiky či zirkónu trvať do jednej hodiny od samotného skenovania až po odovzdanie. U veľkých prác, či riešení všetkých zubov, sa celý proces výroby zuba väčšinou zvláda v priebehu jedného dňa.

Názorné ukážky Cerec a prác