Ako ošetrujeme zubný kaz?

Najčastejsie poškodenie tvrdých zubných tkanív spôsobuje práve zubný kaz.

Ten stojí za drvivou väčšinou strát hmoty zuba alebo celého zuba, či chrupu. Včasná Diagnostika zubného kazu, zápalov a iných patolog. procesov v čeľustiach a parodonte.

Vyšetrenie realizujeme okrem precíznej prehliadky, aj pomocou vlastného RTG a prístrojom Diagnodent

Po zdiagnostikovaní zubného kazu pristúpime k rozhodnutiu, akým spôsobom zubný kaz ošetríme. Pri následnej liečbe a odstránení kazu vykonávame buď:- priamu výplň, ktorou zacel´me zub( prevežne tzv fotokompozitná alebo skloionomerná).Tieto nanášame priamo z kapsúl, striekačiek alebo tuby do zuba, Výplň je vkde sa po adaptácii vytvrdzuje špeciálnym svetlo, alebo vytuhne sama.

-Nepriama výplň je metóda vo väčšine prípadov pre veľké defekty zuba spôsobené kazom alebo zlomením. Tu vyrábame výplň mimo úst pacienta v 3D fréze po oskenovaní zubatzv Inlay, Onlay, Overlay, čo sú 3D frézou vyrobené keramické plombyTakto vyhotovenú a v piecke vypálená keramiku alebo zirkón nalepíme do zuba pre dokonalú náhradu jeho straty.

-U počiatočného kazu, ktorý je zachytený v prvotnom štádiu bez kavitovania, čiže tvorbu dutiny v zube, pristupujeme v niektorých prípadoch neinvazívne a liečime zubný defekt ozónom, bez použitia zubnej vŕtačky